yükleniyor

Google SEO Nedir, Nasıl Yapılır


SEO Nedir, Nasıl Yapılır? 

SEOArama motoru optimizasyonu, web sayfalarınızı Google botlarının düzenli bir şekilde taramasına ve daha rahat bir şekilde anlayabilmesine olanak tanıması için, web sayfalarınızı arama motoru kriterlerine uygun hale getirerek Web sitenizde yer alan içeriklerin ve İç ve Dış SEO ile bağlantıların optimize edilerek gerekli ayarların yapılması ve web sitenizin istenilen anahtar kelimelerde(keywords) arama motorlarında aratıldığında üst sıralarda yer almasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmaların bütününe verilen addır.

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization-Arama Motoru Optimizasyonu), kısaltmasıdır. Kısaca arama motorları SEO uygulamaları ile web sitelerinizi ve web sayfalarınızı kolay ve anlaşılabilir bir şekilde taraması için yapılan teknik, tasarımsal ve içerik bakımından tüm düzenlemelere verilen isimdir.

SEO ile planlanan temel amaç, web sitenizin değerini arama motorları gözünde yükselterek sitenizin arama motorlarında üst sıraları çıkması ve sitenize gerçekleştirilecek ziyaretçi sayısını artırmayı hedeflemektir.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışmalarında doğallık SEO için anahtar kelimeniz olmalıdır. Sonuç itibariyle bir insan yapısı olan ve sürekli güncellenen Google arama motoru botlarının, web sitenizi üst sıralara taşıma mantığı doğal bir yükseliş esasına dayanmaktadır. Eğer Google botları web sitenizde yapay bir yükseliş ya da olağan dışı yapılar ve bağlantılar keşfederse web sitenize geri dönüşü de olumsuz yansıyacaktır.

Aslında SEO’da doğal bir yükseliş hedeflenirken ana odak noktanızın sahibi olduğunuz web sitesinin, bilginiz dışında popülerliğe yükselmesi olmalıdır. Bu şekilde Google botları, müşterileriniz ya da kullanıcıların sitenizi faydalı buldukları algısına sahip olmaktadır.

Web sayfanızda yer alan bağlantılar, fotoğraflar, içerikler gibi materyallerin müşterileriniz ya da kullanıcılar tarafından sosyal medya ve diğer web sitelerinde paylaşılması SEO’ya çok olumlu katkılar sunacak ve sitenizi kısa sürede üst sıralara taşıyacaktır.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, SEO çalışması adına web sitenizi konunun uzmanı olmayan bir web ajansına teslim etmeniz halinde, tek elden yürütülen güncellemelerden bihaber, amatör ve dikkatsiz çalışmalar Google botları tarafından yapay bir doğallık olarak fark edilecek ve siteniz hızla sıralama ve değer kaybedecektir.

SEO’da en önemli hedef, uzman bir ekip tarafından dikkatli ve özenli bir şekilde sabırla yürütülecek çalışmaların karşılığında doğal ve kalıcı bir yükseliş olmalıdır.

SEO hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, ayrıca sitemizde yer alan İç ve Dış SEO Nedir başlıklı konumuzu okuyabilir ya da Web Tasarımda Mobil Uyum ve Responsive tasarımın SEO açısından önemi başlıklı konumuza göz atabilirsiniz. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!